Eduard Wiiralt

(Estland, 1898-1954)
Eduard Wiiralt
(Estland, 1898-1954)

EDUARD WIIRALT, torrnål, signerad och numrerad provtryck IV, daterad 1947.

"Régine". 40 x 29,5 cm.

Oramad. Gulnad.

Eduard Wiiralt, 1959, nr 129.

Konstnär

Klubbat pris
21 503
1 885
1 960
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
31 maj 2018 10:36
21 503 SEK
31 maj 2018 10:36
20 503 SEK
29 maj 2018 11:49
20 000 SEK
25 maj 2018 15:57
18 000 SEK
24 maj 2018 18:47
17 001 SEK
24 maj 2018 17:43
300 SEK