Jonas Elg, supkopp, silver, Västerås, 1786.

Delvis förgylld, cylindrisk, på tre bladfötter med girlanger, svängt tumgrepp. Undertill stämplade vapen, på livet minnesgravyr. Höjd 5,5 cm, vikt 60 gram.

Slitage.

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
22 dec 2018 13:28
4 000 SEK
22 dec 2018 13:28
3 800 SEK
22 dec 2018 13:28
3 600 SEK
22 dec 2018 13:27
3 400 SEK
22 dec 2018 13:27
3 200 SEK
22 dec 2018 13:27
3 000 SEK
22 dec 2018 13:27
2 800 SEK
22 dec 2018 13:27
2 600 SEK
22 dec 2018 13:27
2 600 SEK
22 dec 2018 13:26
2 200 SEK
22 dec 2018 13:26
2 000 SEK
21 dec 2018 16:09
1 500 SEK
17 dec 2018 16:23
600 SEK
15 dec 2018 20:22
400 SEK