Jardiniere, silver, fantasistämplar, Hanau 1800-talets slut / 1900-talets början, sannolikt. Empire-stil.

Oval, på parställda sfinxer och oval fotplatta, rik heltäckande reliefdekor av palmetter, ymningshorn och bladslingor samt uppsvängda, bladornerade hänklar med bockhuvuden. Längd 65 cm, bredd 31 cm, höjd 23 cm.

Slitage.

Klubbat pris
44 000
3 904
4 116
Utropspris
50 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
17
20 dec 2018 19:36
44 000 SEK
16
20 dec 2018 19:36
42 000 SEK
17
20 dec 2018 19:36
40 000 SEK
15
20 dec 2018 19:35
37 000 SEK
16
20 dec 2018 19:34
35 000 SEK
15
20 dec 2018 18:21
26 000 SEK
14
20 dec 2018 12:24
25 000 SEK
13
18 dec 2018 23:23
18 000 SEK
12
16 dec 2018 21:36
17 500 SEK
11
16 dec 2018 11:19
17 000 SEK
10
16 dec 2018 10:49
15 000 SEK
8
16 dec 2018 10:11
12 000 SEK
9
15 dec 2018 11:25
11 000 SEK
8
15 dec 2018 10:32
10 000 SEK
15 dec 2018 9:15
7 400 SEK
15 dec 2018 7:58
7 200 SEK
14 dec 2018 20:05
7 000 SEK
13 dec 2018 21:36
6 000 SEK
13 dec 2018 15:21
5 700 SEK
13 dec 2018 5:18
5 500 SEK
12 dec 2018 18:32
5 000 SEK