GUNNAR NYLUND, vas, chamotterat stengods, "Igelkottsvasen", Rörstrand.

Grön glasyr. Stämpelsignerad. Höjd 21 cm.

Smärre slitage. Smärre glasyrbortfall vid mynningens insida

Klubbat pris
2 650
231
242
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
30 nov 2018 6:31
2 650 SEK
29 nov 2018 20:06
2 450 SEK
28 nov 2018 22:32
2 250 SEK
28 nov 2018 18:18
2 050 SEK
27 nov 2018 22:09
1 950 SEK
27 nov 2018 12:49
1 850 SEK
26 nov 2018 22:23
1 750 SEK
26 nov 2018 22:23
1 700 SEK
25 nov 2018 21:58
1 613 SEK
25 nov 2018 21:38
1 513 SEK
25 nov 2018 21:38
1 500 SEK
25 nov 2018 21:38
1 413 SEK
25 nov 2018 21:38
1 313 SEK
25 nov 2018 8:10
1 100 SEK
24 nov 2018 13:07
1 000 SEK
24 nov 2018 5:17
800 SEK
23 nov 2018 21:12
500 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46