Jorma Puranen

(Finland, Född 1951)
Jorma Puranen
(Finland, Född 1951)

FOTOBÖCKER, 2 st Jorma Puranen. Med dedikation.

"MAARF LEU'DD", valokuvia kolttasaamelaisista Opus 1986 First Edition, mjukpärm. Dedikation:"Tuilalle 16/1/87 veljellisesti Jorma Puranen". Omslag med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.
"Alfa & Omega",1989First Edition.Hårdpärm. Omslag blekt och med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.

Omslag blekt och med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
1 000
95
109
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
16 dec 2018 9:15
1 000 SEK
14 dec 2018 0:12
900 SEK
9 dec 2018 20:22
750 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57