RING, design Siegfried Egger, med diamanter.

18K vitguld. 4 navettslipade diamanter ca 0,75 ct, stor briljantslipad diamant ca 1,15 ct, ca TW-W/VVS-VS, 3 mindre briljantslipade diamanter ca 0,48 ct, 6 briljantslipade diamanter infattade i skenan ca 0,09 ct. Stämplad WABE, Walters Guldsmedja. Stockholm 1992. Storlek 16/50. Vikt 7,6 gram. Ask Jovenia Juveler.

Obetydligt ytslitage.

Klubbat pris
52 000
4 676
4 934
Utropspris
65 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 dec 2018 14:51
52 000 SEK
5 dec 2018 23:06
50 000 SEK
2 dec 2018 14:37
40 000 SEK
30 nov 2018 19:21
35 000 SEK
30 nov 2018 10:31
25 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06