1115062

RING, design Siegfried Egger, med diamanter.

18K vitguld. 4 navettslipade diamanter ca 0,75 ct, stor briljantslipad diamant ca 1,15 ct, ca TW-W/VVS-VS, 3 mindre briljantslipade diamanter ca 0,48 ct, 6 briljantslipade diamanter infattade i skenan ca 0,09 ct. Stämplad WABE, Walters Guldsmedja. Stockholm 1992. Storlek 16/50. Vikt 7,6 gram. Ask Jovenia Juveler.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Fredrik Karlsson

    Fredrik Karlsson

    fredrik.karlsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 65 000 SEK

    Slutpris

    52 000
    5 052 EUR
    5 725 USD

    Budhistorik (5 bud)
    5 7 dec 14:5152000SEK
    4 5 dec 23:0650000SEK
    Acceptpris på 50 000 SEK uppnåddes
    3 2 dec 14:3740000SEK