GLASSERVIS 140 delar, "Odelberg", Kosta, 1900-tal

Slipad, blästrad samt förgylld dekor. Kvadratisk fot. Bestående av:
3 karaffer, höjd 25-31,5 cm
27 rödvinglas, höjd 14 cm
13+14 vitvinsglas, höjd 12,5-13 cm
33 sherryglas, höjd 9 cm
26 portvinsglas, höjd 10,5 cm
24 selterglas, höjd 9 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
66 000
5 856
6 111
Utropspris
40 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
10
18 dec 2018 21:11
66 000 SEK
9
18 dec 2018 21:11
64 000 SEK
10
18 dec 2018 21:09
62 000 SEK
11
18 dec 2018 21:09
60 000 SEK
9
18 dec 2018 21:08
58 000 SEK
11
18 dec 2018 21:07
56 000 SEK
9
18 dec 2018 21:07
54 000 SEK
11
18 dec 2018 21:06
52 000 SEK
9
18 dec 2018 21:06
50 000 SEK
11
18 dec 2018 21:06
48 000 SEK
9
18 dec 2018 21:06
46 000 SEK
11
18 dec 2018 21:06
44 000 SEK
9
17 dec 2018 23:04
42 000 SEK
8
17 dec 2018 22:58
40 000 SEK
9
17 dec 2018 22:58
39 000 SEK
8
17 dec 2018 22:57
38 000 SEK
9
17 dec 2018 22:57
37 000 SEK
8
17 dec 2018 22:56
36 000 SEK
9
17 dec 2018 22:56
35 000 SEK
8
17 dec 2018 22:56
34 000 SEK
9
17 dec 2018 22:56
33 000 SEK
8
17 dec 2018 19:52
32 000 SEK
10
17 dec 2018 10:34
31 000 SEK
9
16 dec 2018 11:31
30 000 SEK
8
16 dec 2018 3:01
29 000 SEK
11 dec 2018 14:11
28 000 SEK
11 dec 2018 12:53
27 000 SEK
11 dec 2018 10:33
26 000 SEK
11 dec 2018 6:52
25 000 SEK
11 dec 2018 6:47
10 000 SEK
10 dec 2018 21:21
2 000 SEK
10 dec 2018 21:02
1 000 SEK