YTTERFODER, flintgods, Sarreguemines, Frankrike, 1900-talets början.

Tryckt dekor. Märkt "Brabant U&C Sarreguemines". Mynningens diameter 33, höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Tillverkningsdefekt.

Klubbat pris
1 510
132
138
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
8 dec 2018 22:02
1 510 SEK
8 dec 2018 22:02
1 500 SEK
7 dec 2018 22:15
1 200 SEK
30 nov 2018 21:24
1 000 SEK
30 nov 2018 21:17
560 SEK
29 nov 2018 21:56
500 SEK