Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

ELIS BERGH, kandelabrar, ett par, nysilver, Swedish grace, CG Hallberg, Stockholm, 1920-tal.

Två ljushållare med vardera pipa. På rund fot. Höjd ca 27 cm.

Smärre slitage. Märken. Repor.

Klubbat pris
650
58
61
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
3 dec 2018 18:33
650 SEK
3 dec 2018 18:33
600 SEK
3 dec 2018 9:13
501 SEK
3 dec 2018 9:13
451 SEK
29 nov 2018 1:09
400 SEK
28 nov 2018 8:47
350 SEK
27 nov 2018 19:53
300 SEK