BJÖRN TRÄDGÅRDH, glasservis, 40 delar, Reijmyre, 1900-talets andra hälft.

Enligt uppgift inköpta på Svenskt Tenn.
10 vinglas, höjd 10 cm,
10 snapsglas, höjd 9 cm,
10 likörglas, höjd 6,5 cm,
10 selterglas, höjd 7,5 cm, varav fyra med guldfärgad kant.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 000
270
285
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
3 dec 2018 18:06
3 000 SEK
3 dec 2018 18:05
2 800 SEK
2 dec 2018 9:11
2 600 SEK
2 dec 2018 8:21
2 400 SEK
1 dec 2018 10:02
2 200 SEK
1 dec 2018 10:02
2 000 SEK
1 dec 2018 10:02
2 000 SEK
30 nov 2018 8:03
1 900 SEK
30 nov 2018 8:03
1 800 SEK
30 nov 2018 8:03
1 700 SEK
30 nov 2018 8:02
1 600 SEK
30 nov 2018 8:02
1 500 SEK
30 nov 2018 7:06
1 400 SEK
30 nov 2018 7:06
1 300 SEK
30 nov 2018 7:03
1 200 SEK
30 nov 2018 7:03
1 100 SEK
27 nov 2018 22:09
1 000 SEK
26 nov 2018 14:47
600 SEK