Alberto Giacometti

(Schweiz, 1901-1966)
Alberto Giacometti
(Schweiz, 1901-1966)

ALBERTO GIACOMETTI, etsning, från makulerad plåt avsedd för Derrière le Miroir "10 ans" 1956.

"Annette de face", plåtmått 20,5 x 6 cm. Tryckt hos Aldo Crommelynck, Paris, Editeur Maeght.

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Herbert Lust "The complete graphics" 1970, nr 62.

Klubbat pris
3 400
296
310
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
9 dec 2018 10:35
3 400 SEK
9 dec 2018 9:46
3 200 SEK
9 dec 2018 9:46
3 000 SEK
9 dec 2018 9:46
2 900 SEK
7 dec 2018 21:00
2 700 SEK
7 dec 2018 21:00
2 500 SEK
6 dec 2018 20:42
2 300 SEK
6 dec 2018 20:42
2 100 SEK
6 dec 2018 20:42
2 000 SEK
5 dec 2018 14:08
1 700 SEK
5 dec 2018 14:08
1 600 SEK
1 dec 2018 1:08
1 500 SEK
30 nov 2018 22:30
1 000 SEK
30 nov 2018 22:10
300 SEK

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14