1121530

KERTTU NURMINEN, konstglas, Lampi-serien, Pro Arte 1993, signerad K. Nurminen, Nuutajärvi.

"Mormors bonbonjär". Gröntonat glas. Höjd 31 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nan Jarjis

    Nan Jarjis

    nan.jarjis@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    220
    EUR
    2 264 SEK
    249 USD

    Budhistorik (12 bud)
    4A 9 dec 15:48220EUR
    5 9 dec 15:48200EUR
    4A 9 dec 15:47190EUR
    Acceptpris på 130 EUR uppnåddes