KAFFE- och TESERVIS, 21 delar, porslin, "Cobalt net", Lomonosov, Sovietunionen 1900-talets senare hälft.

6 kaffekoppar och 5 tekoppar med fat samt 8 st assietter, sockerskål med lock och gräddkanna. Kaffekoppens höjd ca 6 cm, assiettens diameter 15 cm.
Två fat utan resp. kaffe- och tekopp medföljer.

Smärre slitage.

Klubbat pris
220
2 493
230
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (12 bud)
13 dec 2018 19:27
220 EUR
13 dec 2018 19:26
200 EUR
13 dec 2018 19:26
190 EUR
11 dec 2018 13:50
180 EUR
11 dec 2018 13:50
170 EUR
11 dec 2018 13:48
160 EUR
11 dec 2018 13:48
150 EUR
11 dec 2018 13:47
140 EUR
11 dec 2018 13:47
130 EUR
11 dec 2018 13:47
120 EUR
11 dec 2018 13:47
110 EUR
5 dec 2018 15:57
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492