1122954

HERMÈS, "Birkin 35", VÄSKA. 2004.

Brun Togo med ljusa stickningar. Beslag och detaljer i guldfärgad metall. Fodrad med matchande brunt skinn. Invändigt två fack varav ett med dragkedja. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplar och årsstämpel "H" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Dustbag och kartong medföljer.
Bredd 35 cm, höjd 25 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt slitage.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H29

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maiju Kemppainen

    Maiju Kemppainen

    maiju.kemppainen@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 7 200 EUR

    Slutpris

    7 600
    EUR
    78 225 SEK
    8 612 USD

    Budhistorik (13 bud)
    513 dec 19:107600EUR
    613 dec 18:567400EUR
    5A13 dec 18:517200EUR
    Acceptpris på 6 000 EUR uppnåddes