WILHELM KÅGE, 9 delar, "Argenta", stengods, Gustavsberg 1900-talets andra hälft.

Grön glasyr. Målad dekor av silver.
Bestående av:
Vas, höjd 18 cm
Vas, höjd 15 cm
Vas, höjd 12 cm
Vas, höjd 8 cm
Fat, diameter 10,5 cm
Skål, diameter 12,5 cm
Skål, diameter 10 cm
2 skålar, diameter 8 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
2 800
245
255
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
14 dec 2018 20:20
2 800 SEK
8
14 dec 2018 20:20
2 600 SEK
13 dec 2018 11:03
1 900 SEK
13 dec 2018 11:03
1 800 SEK
12 dec 2018 21:18
1 700 SEK
12 dec 2018 21:18
1 600 SEK
12 dec 2018 2:49
1 500 SEK
11 dec 2018 13:02
1 400 SEK
10 dec 2018 21:41
1 300 SEK
7 dec 2018 12:22
1 200 SEK
7 dec 2018 12:22
1 100 SEK
7 dec 2018 0:25
1 000 SEK
6 dec 2018 14:40
300 SEK