Josef Frank

(Österrike, 1885-1967)
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)

JOSEF FRANK, ljusstake, mässing, modell 2454, Firma Svenskt Tenn, 1900-tal.

För nio ljus. Höjd 28,5 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
4 200
373
393
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (22 bud)
8
16 dec 2018 19:46
4 200 SEK
9
16 dec 2018 19:46
4 000 SEK
8
16 dec 2018 19:46
4 000 SEK
9
16 dec 2018 19:45
3 800 SEK
8
16 dec 2018 19:45
3 600 SEK
9
16 dec 2018 19:30
3 400 SEK
8
16 dec 2018 8:59
3 200 SEK
9
15 dec 2018 19:38
3 000 SEK
15 dec 2018 19:38
3 000 SEK
9
15 dec 2018 14:13
2 200 SEK
8
15 dec 2018 9:43
2 000 SEK
15 dec 2018 9:42
1 900 SEK
8
15 dec 2018 9:42
1 800 SEK
13 dec 2018 8:40
1 700 SEK
13 dec 2018 8:34
1 600 SEK
13 dec 2018 8:34
1 500 SEK
12 dec 2018 20:29
1 200 SEK
12 dec 2018 20:05
1 000 SEK
12 dec 2018 14:00
500 SEK
11 dec 2018 21:31
450 SEK
11 dec 2018 20:44
400 SEK
11 dec 2018 19:53
300 SEK