Helena Blomqvist

(Sverige, Född 1975)
Helena Blomqvist
(Sverige, Född 1975)

FOTOBÖCKER, 5 st Helena Blomqvist, John S. Webb, Maria Meisenberger, Leif Lindberg, Carl Johan De Geer.

Helena Blomqvist, ”The Last Golden Frog”, Angelika Knäpper Gallery 2008 First Edition. Hård pärm. Pärm med slitage och fläckar. Sidor i gott skick.

John S. Webb,”Gröna Platser”, Nya vyer 2000 First Edition.Hård pärm. Gott skick.

Maria Meisenberger, ”Works by Maria Miesenberger”, Galleri Lars Bohman 1998 First Edition.Mjuk pärm. Med dedikation ”Till Tuija Tack för förtroendet! Maria Meisenberger”. Pärm med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.

Leif Lindberg,”Den svenska modellen”,Bengtsson & Björklund 1990 First Edition.Mjuk pärm. Pärm med veck och slitage. Sidor i gott skick.

Carl Johan De Geer, ”Med kameran som tröst del 1”, Bokmotiv förlag AB 1980 First Edition, Hård pärm. Signerad Tuija Lindström. Pärm med slitage, veck och revor. Sidor något gulnade längs de yttersta kanterna.

Pärm med slitage, veck och revor. Sidor något gulnade längs de yttersta kanterna.
Pärm med veck och slitage. Sidor i gott skick.
Pärm med obetydligt slitage. Sidor i gott skick.
Pärm med slitage och fläckar. Sidor i gott skick.
Hård pärm. Gott skick.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
1 124
99
104
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 dec 2018 11:33
1 124 SEK
22 dec 2018 11:33
1 024 SEK
15 dec 2018 8:58
750 SEK
15 dec 2018 8:58
700 SEK
14 dec 2018 19:03
600 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57