Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand. monogramsignerad, 1900-talets mitt.

Diameter 14. Höjd 37 cm.

Smärre slitage. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
4 855
431
450
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
23 dec 2018 12:31
4 855 SEK
23 dec 2018 12:31
4 655 SEK
23 dec 2018 12:30
4 433 SEK
23 dec 2018 12:30
4 233 SEK
23 dec 2018 12:29
3 911 SEK
23 dec 2018 12:29
3 711 SEK
23 dec 2018 12:28
3 700 SEK
23 dec 2018 12:28
3 500 SEK
23 dec 2018 12:28
3 311 SEK
22 dec 2018 23:40
3 100 SEK
22 dec 2018 21:30
2 900 SEK
22 dec 2018 21:30
2 800 SEK
22 dec 2018 19:22
2 700 SEK
18 dec 2018 16:32
2 500 SEK
18 dec 2018 16:32
2 400 SEK
16 dec 2018 12:40
2 200 SEK
16 dec 2018 12:40
2 000 SEK
15 dec 2018 21:43
1 600 SEK
15 dec 2018 21:43
1 500 SEK
15 dec 2018 11:10
1 100 SEK
15 dec 2018 11:10
1 000 SEK
15 dec 2018 11:10
850 SEK
15 dec 2018 11:10
800 SEK
15 dec 2018 8:05
550 SEK
15 dec 2018 8:05
500 SEK
14 dec 2018 19:12
300 SEK