Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Bordslampa, funkis, 1930-tal.

Bordslampa, funkis, 1930-tal.

Stomme av kromad metall, skaft med detalj i svartlackerat trä. Ställbar skärm, för en ljuspunkt. Diameter 28, höjd 33 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Ställvis färgbortfall. Lösa delar i skaftet.

Utropspris
1 500 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13