Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Robert Dudley Best, bordslampa, "Bestlite BL1", Gubi, formgiven 1930.

Kromad och lackerad metall, ställbar ljusarm samt vridbar skärm. En ljuspunkt. Märkt "Gubi" undertill. Höjd som på bild 70 cm.

Ej funktionstestad. Repor. Ställvis slitage.

Utropspris
3 000 SEK
Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13