Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Rökelsekar, brons, Kina, sen Qingdynasti.

Tripod med svängda ben, hänklar i form av mytoligiska väsen, genombrutet lock med fohund. Bär märkning. Höjd 36 cm.

Slitage. Stötmärken.

Proveniens

Sirishov, Kgl Djurgården, Stockholm.

Utropspris
2 500 SEK
Linn Andersson Bennich
Linn Andersson Bennich
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 75

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13