Anna Beata af Kleen

(Sverige, 1813-1894)
Anna Beata af Kleen
(Sverige, 1813-1894)

Anna Beata af Kleen, Italiensk flicka.

Signerad af Kleen och daterad 1885 efter Zezzoz. (Alessandro Zezzos). Akvarell 26 x 19 cm. Samtida ram.

Ej examinerad ur ram, missfärgad.

Proveniens

Sirishov, Kungliga Djurgården.

Utropspris
2 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13