Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Sekretär, 1700-tal.

Sekretär, 1700-tal.

Målad sekretär med två lådor och snedskrivklaff. Bakomliggande inredning med lådor. Bredd 77, djup 46, höjd 90 cm.

Åldersrelaterat slitage. Skador. Nyckel saknas.

Proveniens

Sirishov, Kgl Djurgården Stockholm.

Utropspris
2 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13