Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Edvard Hagman AB

(Sverige, Grundat 1901)
Edvard Hagman AB
(Sverige, Grundat 1901)

Edvard Hagman AB, vägglampa, 1940-50-tal.

Märkt 1887-2 EHAB. Mässing. För två ljuskällor. Ledbara armar, klockformade skärmar med perforerat mönster. Justerbar, ca höjd 23-53 cm, skärmarnas diameter 11,5 cm.

Smärre slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13