Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Vitrinskåp, Sven Larssons Möbelshop Malmö 1900-talets andra hälft

Furu, glasade dörrar med bakomvarande fem hyllplan, underdel med tre lådor samt skåp med flyttbart hyllplan, delbart, överdel mäter ca 120x30x150 cm, underskåp ca 120x40x75,5 cm, totalt ca 120x40x225,5 cm

Bruksslitage. Märken.

Proveniens

Detta objekt var del av en komplett inredning beställd hos och utförd av Sven Larssons möbelshop under 1970-talet för inredning av ett nybyggt "Chalet" i Skåne

Utropspris
5 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13