Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Soffbord, Sven Larssons Möbelshop Malmö 1900-talets andra hälft

Massiv furu, ca 101x147x46 cm

Bruksslitage. Märken.

Proveniens

Detta objekt var del av en komplett inredning beställd hos och utförd av Sven Larssons möbelshop under 1970-talet för inredning av ett nybyggt "Chalet" i Skåne

Utropspris
4 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13