Anders Gustaf Andersson

(Sverige, 1780-1833)
Anders Gustaf Andersson
(Sverige, 1780-1833)

ANDERS GUSTAF ANDERSSON, Miniatyr, signerad och daterad 1807. Gouache på ben.

Anna Maria Lodin. Oval 7 x 5,8 cm.

Oramad, smärre slitage.

Proveniens

Lidströmer
Anna Maria Lodin f. Trädgårdh (1789-1875). mor till
Clara Carolina L gift med grosshandlare Otto Lidströmer

Utropspris
3 000 SEK