Carl Peter Lehmann

(Sverige, 1794-1876)
Carl Peter Lehmann
(Sverige, 1794-1876)

CARL PETER LEHMANN, tillskriven, oljemålning på duk.

Porträtt av livmedikus Carl-Gustaf Lodin. 62 x 57 cm. Samtida bronserad ram.

Krackelerad. Gulnad. Slitage. Smärre färgbortfall.

Proveniens

Lidströmer,
Otto A O Lidströmer var gift med deras dotter Clara C A Lodin

Utropspris
3 000 SEK