Christine Sundberg

(Sverige, 1837-1892)
Christine Sundberg
(Sverige, 1837-1892)

CHRISTINE SUNDBERG, Olja på pannå, ett par, signerad och daterad 1883.

Syskonen Sigrid (f 1866) och Gustaf (f 1871) Lidströmer. pannå, vardera 24 x 18,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Lidströmer
Sigrid och Gustaf var barn till grosshandlare Otto Lidströmer och Carolina f. Lodin

Utropspris
3 000 SEK