Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Tennisracket, Signerad Björn Borg. Donnay, speciellt framtaget racket i trä.

Modellen togs fram till Björn Borg som efterträdare till Borg Pro-modellen. Längd 68,5 cm, vikt 398 gram, osträngat, grepp med Fairway-golflinda. Certifikat signerat av Björn Borg medföljer.

Slitage.

Proveniens

Framtaget för Björn Borg.
Björn Borg.
Tränaren Lennart Bergelin.
Därefter i arv till hans son Niclas Bergelin.

Utropspris
15 000 SEK
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13