Arne Jones E1299

Laila Karttunen

(Finland, 1895-1981)
Laila Karttunen
(Finland, 1895-1981)

Laila Karttunen, rya, modell för Wetterhoff, 1932. Ca 180 x 110 cm.

"Aavikohiekka". Märkt SK.

Åldersrelaterat slitage. Reva och smärre lagning på baksidan.

Utropspris
300 EUR