Leksaksdjur, 8 st, Steiff, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Bl a "Leo", "Sheddy", "Collie" och "Snobby". Tre stycken med namntag, märkestag och knapp i örat. En med endast namntag. Längd 14 - 42 cm.

Smärre slitage

Proveniens

Nedlagd leksaksaffär norra Skåne

Utropspris
4 000 SEK
Maria Granström
Maria Granström
Filialchef Malmö
+46 (0)739 40 08 09