Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Iisakki Saha, fruktbestick, 12 st, silver och förgyllt silver, och smörkniv, silver, Björneborg 1898 och 1899.

Frukt-/ förrättsbestickens längd 17/17,5 cm.
Smörknivens längd 19,5 cm.
Total vikt 617 g.

Monogramgravering på smörkniven. Smärre slitage. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
400 EUR