Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Kaffe- och teservis 4 delar, sterlingsilver, olika tillverkare, London 1888-1898.

Godronnerat liv, handtag och knopp av trä.
Kaffekannans höjd 23 cm, inkl. knopp.
Tekanans bredd 22,5 cm
gräddsnäckans höjd 9 cm, sockerskålens bredd 14 cm.
Total vikt 1160 g.

Åldersrelaterat slitage. Repor. Enstaka mindre bucklor.

Utropspris
800 EUR