RADIO, Philco, modell 40-190, 1900-talets första hälft.

Fanerad med valnöt. Högtalarens front med textilklädsel. Svängda former. Längd 70 cm, bredd 36 cm, höjd 104 cm.

Slitage. Sprickor. Märken. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK