FLÄKT, "Orbit", Veritys Ltd, Birmingham, tidigt 1900-tal.

Bordsfläkt med hölje i metall, delvis lackerad. Ställbar. Höjd ca 40 cm.

Skeva delar. Ej funktionstestad. Omfattande slitage. Smärre rost.

Utropspris
1 500 SEK