Madeleine Pyk – en samling F769

LYKTOR, ett par, 1900-talets första hälft.

Mässing med glasade fronter. Handtag upptill. Troligen för karbid. Längd 23 cm, höjd 26 cm.

Slitage. Lagningar. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK