FILMKAMERA I TRÄFODRAL, Ertel werke, München, 1900-talets första hälft.

Filmkamera med fodral i ek och svartlackerade delar. Längd 30 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Not fully investigated. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK