David Byrne, "Easy" Chair, 1979-93
4 delar. Varje del numrerad 5/5 och märkt SL13/8-11 på etikett a tergo. Laminerad cibachrome 50 x 60 cm.
David Byrne, "Strange Ritual", 1995, motivet avbildat i färg på uppslag.
David Byrne är även känd som sångare i det amerikanska New Wave-bandet Talking Heads, som var stora på 1980-talet.
Telefontid: måndag – fredag 9–12
Telefontid: måndag – fredag 10–13