Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Värja, svensk, m/1685

Värja, svensk, m/1685

Klinga med smedstämplar och proberstämpel. Svärtat fäste med numrering. Kavellindning av mässingstråd med kransar. Längd 105 cm. Klingans längd ca 88,8 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
15 000 SEK