Madeleine Pyk – en samling F769

Serveringsbestick 6 st silver 1800-tal - 1900-tal

Strösked Carl Tengstedt & Son Göteborg 1854 längd 22 cm,
Tång Carl Tengstedt & Son Göteborg 1842 längd 14 cm,
Såssked HG Vogt & Söner Kristianstad 1838 längd 16 cm,
Såssked importstämplar längd 12,5 cm,
Saltspade Carl Tengstedt & Son Göteborg 1851, längd 10 cm,
Såssked CG Hallberg Göteborg 1905 längd 15 cm,
total vikt 245 gram

Åldersrelaterat slitage. Repor.

Utropspris
1 800 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13