Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Ring trestensring 18K vitguld med runda gammalslipade diamanter

Mittsten mäter ca 0,90 ct, färg och klarhet ca I-J/VS, sidostenar ca 0,10 ct och ca 0,12 ct, färg och klarhet ca I-J/P1, infattningen mäter ca 12,9x6,3x6,4 mm, ringstorlek ca 16,40/51,5, vikt ca 2,8 gram

Sidostenarna med kantnagg. Ringskenan med smärre repor.

Utropspris
8 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13