Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Tiara av silver med odlade pärlor och rosa fasetterat glas, ring av silver med syntetisk rosa safir, Hässleholm 1964

Tiarans bredd ca 14 cm, höjd med mittdel 5 cm, ringens infattning mäter ca 23x16 mm, ringstorlek ca 19,10/60

Tiaran är trasig, mittdel medföljer samt pärlor. Bruksslitage. Repor. Nagg.

Utropspris
1 500 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13