Tallrik porslin, Mumin, Arabia, Finland, sent 1950-tal.

Dekor av bl.a. Snorkfröken och Lilla My. Stämplad Arabia Made in Finland. Diameter 18,5 cm.

Visst ytslitage med skrapmärken och färgbortfall. Något missfärgad. Smärre glasyrnagg.

Utropspris
2 500 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13