Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Rolf Palm

(Sverige, 1930-2018)
Rolf Palm
(Sverige, 1930-2018)

Rolf Palm, vaser, tre st, Mölle, 1963-68.

Glaserat stengods, signerade Palm Mölle samt daterade 1963, 1965 samt 1968. Höjd 14-24 cm.

Glasyrmistor och glasyrdefekter. Smärre märken och repor.

Utropspris
3 000 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13