Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292

Arthur Lindquist, trädgårdsgrupp 5 dlr, Grythyttan

Stomme av aluminium och bemålat trä, bordet med fällbara ben, bordets diameter 100cm, höjd 71,5 cm, etikettmärkt, stolarna är brickmärkta, sitthöjd ca 41 cm, ca 62x45x87 cm

Bruksslitage. Tryckskador. Färgbortfall. Delvis ny bemålning.

Utropspris
10 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13