Matservis, 60 delar, porslin, A Marcerou, S:t Petersburg, omkring 1900.

20 st tallrikar 24 cm.
11 st tallrikar 21 cm.
15 st djupa tallrikar 24 cm.
1 Soppterrin med lock och fat, totalhöjd 28 cm, bredd 37 cm.
1 Skål med handtag, bredd 30 cm, höjd 10 cm.
1 Skål diameter 28 cm, höjd 11,5 cm.
1 Serveringsfat diameter 34 cm.
2 st såsskålar, längd 27 cm.
4 st små ovala serveringfat, längd 24 cm.
3 st stora ovala serveringsfat, längd 40-45,5-51,5 cm.

Flertalet nagg. Repor. Slitage.

Utropspris
500 EUR