ANDREW FOGELBERG, London 1792, tekanna på bricka, vikt ca 493 gram.

Oval med graverade blomsterbårder samt på livet kartusch, rak pip, lockknopp och handtag av svärtat trä. Kannans längd 29 cm, höjd 16 cm.

Övergripande bruksslitage, små repor på livet.

Kvitto medföljer.

Utropspris
8 000 SEK