STEPHAN WESTERSTRÅHLE, Stockholm, 1798, Sockerskrin, silver, sengustaviansk.

Ovalt, på fyra tassfötter, dekor av löpande hund och delvis godronnerad lockknopp. Längd 16,5 cm, Vikt c:a 646 gram. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Undersida bär gravyr.

Utropspris
15 000 SEK